Snatek pribuznych

Nahlášení problémů v zobrazovací části Ancestry (genealogické "stromečky").
Odpovědět

Jak pracovat s duplicitami v zobrazení (například při sňatku bratrance a sestřenice)?

Ponechat tam obě větve (příslušné osoby dvakrát se vším všudy) a přidat k tomu nějaký komentář (malou buňku, kterou ve verzi 1.0.20 ještě nenajdete), která by upozorňovala na zdvojení osob ("duplicita").
1
6%
Ponechat tam jenom jednu větev, přidat malý komentář, třeba čísilko, jako je to v Janově ukázce, a druhou větev u tohoto čísilka utnout a také přidat komentář-čísilko, aby bylo vidět, kde to má pokračovat.
14
78%
Ponechat jenom jednu větev a u druhé větve propojit čárami k první větvy, jak to bylo za starých časů Ancestry v TreeView - což nejsou žádné odkazy, vše je spojeno, jak má, ale ty čáry můžou vést všelikudy :-)
3
17%

Celkem hlasů: 18

Kimii

Snatek pribuznych

Příspěvek od Kimii »

Ahoj, doufam ze nebudu psat neco, co uz se tady resilo :)
Mam v rodokmenu "zradu" /jak to tady nazyvate/, jde o to, ze dva lide, kteri byli vuci sobe bratranec a sestrenice se vzali a meli deti. Stromecek to ale nepozna a vykresli od kazdeho z nich pokacovani dal samostatne /dva pary tech samych rodicu smerem do minulosti a smerem do pritomnosti dva pary tech samych potomku/.
Jeer

Příspěvek od Jeer »

Jo, jo, to je problém rozrodu.
Ale směrem do minulosti dva páry rodičů? To mi nejde do hlavy, jak je to mozné docílit? #-o
Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta »

Taky si to nějak nedoká?u představit, mohl bych poprosit o obrázek toho stromu? :)
Jan
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan »

Ve vývodu není problém, pokud budete kreslit vývod, logicky tam musí být 2 shodné větve. Chyba je v rozrodu, tam jsou chybně potomci 2x. Já tuto situaci mám v rodokmenu také a jiné programy v grafice i textových výstupech tyto větve duplikují s upozorněním na dvojí zápis. Vychází to z genealogického číslování osob, na př. SOSA-STRADONITZ (Kekule) nebo jiných systémů číslování. Viz str. http://www.genealogy.ro/cont/19.htm bohuzel jen v angličtině.
Jeer

Příspěvek od Jeer »

Chytrýmu napověz, blbýho kopni !!! Jan mě právě nakopnul.
Omlouvám se Kimii. Právě u potomka bratrance a sestřenice se v 3. generaci ve vývodu začnou předci duplikovat. ](*,) ](*,) ](*,)
Kimii

Příspěvek od Kimii »

Díky Janovi za vysvětlení :)
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Nethar »

Jan píše:Ve vývodu není problém, pokud budete kreslit vývod, logicky tam musí být 2 shodné větve. Chyba je v rozrodu, tam jsou chybně potomci 2x. Já tuto situaci mám v rodokmenu také a jiné programy v grafice i textových výstupech tyto větve duplikují s upozorněním na dvojí zápis. Vychází to z genealogického číslování osob, na př. SOSA-STRADONITZ (Kekule) nebo jiných systémů číslování. Viz str. http://www.genealogy.ro/cont/19.htm bohuzel jen v angličtině.
Pozor pozor - takže ve vývodu je zcela v pořádku duplikovat? To tak může zůstat?
Jenom to změnit v rozrodu - nebo dokonce ponechat a třeba vloženým komentářem upozornit na duplicitu?
nerad bych porušil nějaké genealogické konvence, původně jsem chtěl celou větev odstranit smazat
Jan
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Re: Snatek pribuznych

Příspěvek od Jan »

Této situaci se v genealogii česky říká Ztráta předků (Impex). U některých programů v grafu Vývodu, větev předků vynechají, a štítky osob označí indexem 1 a 2. Ty jsou tam totiž skutečně 2 x. Myslím, že by i kvůli názvu tento postup byl asi nejlepší.

Obrázek
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Dobrá tedy přátelé, genealogové :biggrin , myslím, že se nám nyní skýtají minimálně tři řešení:
1) Ponechat tam obě větve (příslušné osoby dvakrát se vším všudy) a přidat k tomu nějaký komentář (malou buňku, kterou ve verzi 1.0.20 ještě nenajdete), která by upozorňovala na zdvojení osob ("duplicita").
2) Ponechat tam jenom jednu větev, přidat malý komentář, třeba čísilko, jako je to v Janově ukázce, a druhou větev u tohoto čísilka utnout a také přidat komentář-čísilko, aby bylo vidět, kde to má pokračovat.
3) Ponechat jenom jednu větev a u druhé větve propojit čárami k první větvy, jak to bylo za starých časů Ancestry v TreeView - což nejsou žádné odkazy, vše je spojeno, jak má, ale ty čáry můžou vést všelikudy :-) a nevypadá to zrovna nejlépe

Prostor na vaše názory... :evil39
Vladimír Vojta

Příspěvek od Vladimír Vojta »

Variantu č. 1, prosím ne, buď variantu č. 2 a nebo č. 3.
Peter-SR
Častý návstěvník

Příspěvek od Peter-SR »

Ja som za variantu 1 alebo variantu 2. Varianta 3 (ciari krizom krazom) sa mi nepaci
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Zatím tedy máme jenom dva hlasy, ale vypadá to na variantu číslo dvě, která vlastně popisuje screenshot vložený Janem. Přijde mi to také asi jako nejrozumnější řešení. Křížit napříč se mi nechce, leda byste z nějakých genealogických důvodů trvali na duplicitě.
Pavel Hrneček
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Hrneček »

Preferuji variantu 2, nebo 3. Spíš ale 2.
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Když už tu máme tu techniku, tak jsem na začátek doplnil anketu.
namor
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od namor »

Hlasuji pro Janovu variantu, tedy "2"
Odpovědět