Skupiny v tree view

Podělte se se svými názory na vylepšení vykreslování dat v Ancestry.
Odpovědět
PaD
Nováček
Skupiny v tree view

Příspěvek od PaD » 04 bře 2013 11:01

Zdravim,

nejprve bych chtel podekovat za skvely program, nejde mi v nem jen nekolik drobnosti, ale pro vetsinu jsem nasel vysvetleni zde na foru.

Rodokmen se rozrostl na nekolik set osob a chtel bych zacit vyuzivat trochu vice skupiny.

Neslo by pridat do stromoveho zobrazeni take seznam skupin ve kterych dana osoba je? Zda se mi to prehlednejsi, nez pracovat se seznamy ve spravci. Zvlaste pro kontrolu kdo kde je a kde neni.

Pavel

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupiny v tree view

Příspěvek od Nethar » 08 bře 2013 11:46

V A2 počítám s vygenerováním jenom těch osob, které jsou v aktuálně vybrané skupině (které budou mít třeba i různé dynamické podmínky, kdo v nich je a není (dejme tomu všechny osoby začínající na A nebo narozené před 1920, apod.). Do stromové zobrazení přidat skupiny jsem přímo neplánoval, ale neměl by to být problém, jak konkrétně to myslíte - u každé osoby v "chlívečku" nebo vám jde o nějaké základní mimořádné info "někde mimo" pro hlavní osobu celého zobrazení?

Ivoš

Příspěvek od Ivoš » 14 bře 2013 07:57

Zdravím všechny.
Pro mne jsou skupiny jedinou možností, jak smysluplně rozstříhat rodokmen na ucelené podstromy. Primárně máme každý alespoň čtyři linie, takže normální pár dá osm skupin. Správce skupin je samozřejmě nutný nástroj, ale moc bych uvítal i možnost zobrazovat skupinu (max 2 - tam, kde chci propojit rodiny) přímo v ploše základních údajů. Občas si totiž zapomenu přepnout skupinu a přidávaná osoba je pak někde jinde, než má být. Předpokládám i možnost editace takového pole přímo z plochy základních ůdajů.

PaD
Nováček

Příspěvek od PaD » 15 bře 2013 18:06

Nethar píše:V A2 počítám s vygenerováním jenom těch osob, které jsou v aktuálně vybrané skupině (které budou mít třeba i různé dynamické podmínky, kdo v nich je a není (dejme tomu všechny osoby začínající na A nebo narozené před 1920, apod.). Do stromové zobrazení přidat skupiny jsem přímo neplánoval, ale neměl by to být problém, jak konkrétně to myslíte - u každé osoby v "chlívečku" nebo vám jde o nějaké základní mimořádné info "někde mimo" pro hlavní osobu celého zobrazení?
Omlouvam se za pozdni odpvoed.

Jednoduse bych byl rad za moznost mit ve stromovem zobrazeni krome data narozeni, jmena a tak i technicou informaci o tom do jakych vsech skupin dana osoba je prirazena. Kdyz se na to takto podivam, tak hned vidim ,ze nejaka osoba je logicky pripojena do stromu, ale ve skupine chybi. navic ted rozdelovat pocetnejsi skupiny je strane nachylne na chyby, protoze z 90 % se na nekoho zapomene...

Odpovědět