51 Hádej, kdo jsem?

Naše oblíbená hra na hádání osobnosti
Jitasek

Re: 51 Hádej, kdo jsem?

Příspěvek od Jitasek » 20 kvě 2010 11:00

13) Žil jsi v polovině 3.stol.př.n.l.?

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 20 kvě 2010 11:13

1) Jsem mrtvý muž
2) Jsem vynálezce
3) Evropan geograficky nejsem, politicky ano
4) Nejsem Brit
5) Nejsem Rus
6) Nejsem Europoid
7) Nejsem Mongoloid
8) Žil jsem před rokem 1600 n.l.
9) Zemřel jsem před rokem 1600 n.l.
10) Zemřel jsem před rokem 1000 n.l.
11) Není mi známo, že by mě někdo zabil, alespoň to o mě nikdo nenapsal :biggrin , takže NE
12) Vynalezl jsem spoustu věcí, které předčili svou dobu a některé měli něco společného s vodou
13) Nežil jsem v polovině 3.stol.př.n.l.

Jeer

Příspěvek od Jeer » 20 kvě 2010 11:34

14) Byl v tvém vynálezectví zájem i o létání?

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 20 kvě 2010 12:44

14) pokud vím, tak jsem se držel při zemi, takže NE

Jitasek

Příspěvek od Jitasek » 20 kvě 2010 13:07

15) Žil jsi před n.l.?

leandrus
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od leandrus » 20 kvě 2010 13:15

Jen tak plácnu,
jsi Hérón Alexandrijský, zvaný Méchanikos?

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 20 kvě 2010 13:32

Leandrusy Leandrusy... podle bodu 7 našich pravidel, se může ptát pouze ten, kdo dostal odpověď, nebo kdokoliv po uplynutí 30min. :roll: Jak řekl Jeer, takhle by v tom byla anarchie :anim10
Navíc Jitasek si už jednou stěžovala, že jí někdo předběhl a nyní by jí to nejspíš už dopálilo :character29 ,
takže...

15) Podle některých zdrojů jsem žil před našim letopočtem, podle některých po. A jelikož jsem už nějaký ten rok po smrti, tak si to fakt nepamatuji a nevím jakému zdroji můžu věřit. Zkrátka jsem žil buď těsně před, nebo těsně po :smile

Leandrus: :tongue15 (berte to prosím s rezervou ;-) , ale jako nápověda to není špatné plácnutí...)

leandrus
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od leandrus » 20 kvě 2010 13:35

Omlouvám se, budu si to muset nastudovat.
Pochopil jsem to tak, že 30 min po zodpovězené otázce se mohu ptát. :oops:

Ale teď už je mi to snad jasné. :anim34

Představme si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny. z toho jsem měl vždycky největší strach.

Jitasek

Příspěvek od Jitasek » 20 kvě 2010 13:52

Po dnešku v práci plné chlapů mě už nic nerozhází :cool10

Jsi Hérón Alexandrijský, zvaný Méchanikos?

Je to jen pro dodržení pravidel a aby Leandrus věděl na čem je.
Já jsem ho ze svého seznamu potencionálních adeptů škrtla (a to byla možná chyba) :sad49

Pokud je to on, tak všechna čest a sláva patří Leandrusovi.

Jeer

Příspěvek od Jeer » 20 kvě 2010 14:11

Tak, tak. Pořadek musi byť. Gratuluji Jitaskovi. Dějiny ji evidují jako vítěze.
Ale Leandrus, to je nepřekonatelný Děd Vševěd. :happy64

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 20 kvě 2010 14:16

ANO, jmenuji se Hérón Alexandrijský, přezdívaný Méchanikos
Žil jsem pravděpodobně v 1. století po Kristu a žil jsem v egyptské Alexandrii

Obrázek

Jsem řecký filozof, vynálezce, matematik. Zabýval jsem se hlavně praktickými vynálezy jako například: První mincovní automat na svěcenou vodu, automat na věštění, kde umělí ptáci mávali křídly a přitom zpívali, automaticky hrající hudební nástroje, samo otevírací a zavírací chrámové dveře, větrný mlýn, stroj pracující na principu taxametru, vymyslel jsem kuši, automaticky nabíjející se palné zbraně (samostříly a vrhací stroje), první parní stroj na světě, ale bohužel bez pístu, který jsem ale už také měl. Technický princip tohoto zařízení odpovídá vlastně tryskovému pohonu moderních letadel. Papinův hrnec a reaktivní pohyb jsem popsal jako první na světě včetně vozu bez koní a spoustu dalších věcí. Pokoušel jsem se také sestrojit perpetuum mobile.

"Přiznávám, že jsem se v mnohém inspiroval ještě staršími mysliteli." Hérón Alexandrijský

http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2008071815

http://www.history.rochester.edu/steam/hero/index.html - soupis jeho doložených vynálezů

Gratuluji Jitaskovi :anim65

Proč jste ho vyškrtla?

Jitasek

Příspěvek od Jitasek » 20 kvě 2010 14:25

Nějak jsem se tam sekla v těch stoletích?

Vítězství patří právem Leandrusovi :happy64 :happy64 :happy64
( kdo chybuje - nevyhraje ) :sad20

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 20 kvě 2010 21:44

Jak se na to tak dívám, tak leandrus dle mého názoru pravidla neporušil a vyhrál zaslouženě. Odpověděl po více než 30 minutách po poslední zodpovězené otázce, že mezitím byla položena nová nevadí, zatím nebyla zodpovězena.
Oněch 30 minut, které jsem zavedl, má jednoduchý smysl: Jestliže se zeptám na něco, co už téměř jasně vede k cíli, jenom se ujišťuji, že můj tip je správný, mám po získané odpovědi ochranný interval 30 minut na tip osoby, aby mi to někdo nevyžral. Pokud mezitím někdo položí další otázku, je na zadavateli, zda 30 minut počká, aby dal šanci hádat předchozímu, nebo novou otázku zodpoví, čímž přeruší ochranný interval původního dotazu a začne nový toho posledního - pokud si tedy třeba zadavatel myslí, že poslední odpověď nevedla tak jasně k cíli a může se tedy jet dál.

leandrus
Stálý přispěvovatel

Příspěvek od leandrus » 20 kvě 2010 22:03

Děkuju ti, náčelníku, že ses mě zastal. ;-)

Branka však může být po konzultaci s videorozhodčím uznána jen tehdy, nebyla-li dosud znovu zahájena hra. V tomto případě však byl již touš opět vhozen do hry a původní stav tak zůstává v platnosti. ;-)

Mám sice státnici ze správního práva, ale v tomto trochu plavu :-D

DMU
Odborník

Příspěvek od DMU » 21 kvě 2010 06:46

Je to tak, omlouvám se, v pravidlech není řešena tato situace. Možná by to chtělo ošetřit, nebo to tak nechat? Je fakt, že když už bych měl tušení, kdo to je, tak ten kdo položí novou otázku, mi to může vyfouknout díky ochrannému limitu... Dobrá tedy, nechme to tak jak to je.

Ještě jednou se omlouvám a posílám Leandrusovi cenu útěchy: :character53 (pokud tedy něco chytím)

Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 21 kvě 2010 07:52

Já myslím, že to v pravidlech je řešeno celkem dobře. Kdo položí novou otázku, ten mi může kvůli ochranému limitu opravdu odpověď vyfouknout, ale pouze pokud mu tuto novou otázku zadávající zodpoví. Je na zadávajícím, který nejlíp ví, o jakou osobu se jedná, jak hodně původní otázka a odpověď vedly k cíli a jestli s další odpovědí radši počká, aby dal prvnímu šanci si do půlhodiny tipnout, nebo již odpoví a tím spustí ochranný interval pro následujícího tazatele.
Tak je možno ptát se ihned po zveřejnění odpovědi na minulou otázku, aby to například ze začátku šlo rychle, pouze si tipující musí ohlídat, že poslední odpověď byla buď na jeho otázku nebo déle než před 30 minutami. A zadávající při odpovědi musí zvážit, pokud odpovídá dříve než 30 minut po minulé odpovědi, jestli ta minulá již náhodou nevedla hodně blízko k cíli a ještě chvíli tedy nepočká, aby dal jejímu autorovi šanci vyhrát.

Odpovědět