Pravidla hry "Hádej, kdo jsem"

Naše oblíbená hra na hádání osobnosti
Odpovědět
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Pravidla hry "Hádej, kdo jsem"

Příspěvek od Nethar » 21 kvě 2010 08:00

Protože v této sekci hrajeme hlavně hru "Hádej, kdo jsem", vkládám sem pravidla. Ve hře si zadavatel myslí nějakou osobu a ostatní hádají, kdo to je.

1) Výhra není žádná, jenom celosvětové uznání.
2) Ptáte se stylem, že napíšete číslo otázky a její znění.
3) Další otázka se může položit až poté, když je předchozí zodpovězena(výjimku tvoří dvě otázky položené hned po sobě - skoro ve stejný okamžik - kdy jeden o tom druhem nevěděl, psali ji zároveň, v tom případě se výjimečně uznávají obě dvě)
4) Na otázky se může odpovídat pouze ANO/NE, případné upřesnění, která slouží zároveň jako nápověda, je na zadávajícím ("Byl jsi spisovatel?" "Ano, také.").
5) Stejný hráč může položit maximálně 3 otázky po sobě (zeptá-li se po vás někdo jiný, můžete začít znovu).
6) Každý hráč může tipovat správnou odpověď (jméno osoby) pouze 1x za den. Tento tip se nečísluje a nezapočítává se do tří otázek z bodu 5.
7) Poté, co je otázka zodpovězena, smí 30 minut tipovat jméno osoby jenom ten, kdo onu poslední otázku položil. Ostatní soutěžící mohou hádat až po uplynutí této ochranné 30minutové lhůty. Je to proto, že někdo položí otázku, která už téměř na 100% vede ke správnému řešení a jenom se například pomocí této otázky ujišťuje, že jeho tušení je správné, aby mu vzápětí správnou odpověď ostatní hned "nevyžrali".
8) I během ochranné lhůty je možno položit novou otázku. Je na zadávajícím, zdali ji zodpoví (předchozí odpověď nepovažuje za tolik důležitou a okamžitě vedoucí k cíli) nebo nechá běžet půlhodinový ochranný interval pro předchozí odpověď a další zodpoví až poté. Zodpovězením další otázky začíná běžet ochranný interval pro ni (viz bod 7) a předchozí je zrušen. (tedy samotné položení otázky neporušuje právo na ochranný interval 30 minut pro předchozí odpověď, to je zrušeno až odpovědí zadavatele či vypršením intervalu)
9) Nezakládáme více her zároveň.

Odpovědět