záloha všech zapsaných dat

Vaše dotazy na autora Ancestry, které se přímo netýkají programu.
Odpovědět
mirzave

záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od mirzave »

Dobrý den, nedaří se nám s maminkou zazálohovat její vepsaná data. Málem o svou dvouletou práci při kleknutí svého počítače přišla a mnou asi naivně udělaná záloha na jiný počítač se ukázala bezcená-bez dat. Prosím proto o radu.
Předem děkuji Mirek
Nethar
Autor programu
Příspěvky: 1341
Registrován: 28 úno 2006 23:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od Nethar »

Nenapsal jste, jak jste vaši "naivní" zálohu vytvořil, takže těžko konkrétně radit. Obecně stačí zálohovat soubor s příponou RODZ, který obsahuje data rodokmenu. Pokud nevkládáte obrázky přímo do databáze Ancestry, ale jenom se na ně odkazujete (doporučeno vzhledem k velikosti databáze), musíte zálohovat i tyto, podle toho, kde je máte na disku uložené.
adenium
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2018 14:02

Re: záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od adenium »

Ve vašem programu se mi pěkně pracuje. Je možné stahnout si váš program na přenosný pevný disk a z něho po připojení se svými údaji pracovat? Bojím se, že v případě, že by se mi rozbil počítač, přijdu o všechny data. Zálohováním jen v programu se mi uloží pouze rodokmen (s příponou RODZ) , ale do programu píšu další údaje (matriky...) o které také nechci přijít. Je možné přesunout váš stažený program v mém počítači na přenosný pevný disk?-Půjde pokračovat v práci? Nepřijdu o data? Děkuji za dopověď.
Uživatelský avatar
DMU
Odborník
Příspěvky: 573
Registrován: 02 bře 2006 12:26
Bydliště: Cerekvice n.B. okr. Hradec Králové

Re: záloha všech zapsaných dat

Příspěvek od DMU »

Program můžete mít i na přenosném disku. Jinak ty matriky se zálohují i s databází (pokud to vkládáte přímo do programu, ne někam do složky k programu).
Odpovědět